Optyk Lublin

Salon optyczny

W naszym salonie optycznym posiadamy duży wybór opraw, mamy w ofercie zarówno tanie okulary, jaki i okulary markowe.

Wykonujemy każdy rodzaj okularów: z antyrefleksem, fotochromem, barwione, przeciwsłoneczne, z polaryzacją, dwuogniskowe, progresywne oraz biurowe. Okulary damskie, męskie oraz dziecięce. Nasze okulary są objęte 2-letnią gwarancją.

Dla naszych pacjentów dobieramy okulary progresywne dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych. Oferujemy tylko sprawdzone soczewki, do których z łatwością się Państwo przyzwyczają. Każde okulary progresywne posiadają gwarancję adaptacji. Posiadamy również duży wybór oprawek dla dzieci. Nasi pracownicy fachowo dobiorą i dopasują dziecku odpowiednią oprawę.

Moda na okulary

Kiedyś okulary były dla nas udręką. Dziś dodają nam charakteru i stają się elementem naszego stylu lub kontestują przynależność do danych społeczności. O czym mowa? Oczywiście o okularach. Styliści i projektanci wciąż wyznaczają nowe trendy. Na swój sposób tworzy się nowa gałąź mody, którą możemy znaleźć u optyka.

Lublin choć może pochwalić się wieloma salonami optycznymi, nie zawsze jest w stanie zagwarantować nam konsultację lekarza okulisty. W naszym salonie, stawiamy na kompleksowość. Wychodząc z naszego salonu, Klient ma być zadowolony nie tylko z obsługi i pięknych oprawek, ale przede wszystkim – komfortu patrzenia i zdrowych oczu.

Okulary przeciwsłoneczne

Oczywiście pisząc o okularach, nie sposób pominąć tych, które mają za zadanie ochronić nasze oczy przed słońcem. Choć moda dyktuje nam trendy na duże, obłe kształty – dużo zależy od typu naszej urody. Zespół naszych doradców doradzi Ci, na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny model. Oprócz kształtu, bardzo ważne są także właściwości – w zależności, czy wybierasz się na rajd po Saharze, jesteś kierowcą, czy lubisz wysokogórskie wycieczki – okulary muszą sprostać swojemu zadaniu.

Oprawki są jedynie elementem „dekoracyjnym”, bez wątpienia bardzo istotnym, jednak jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne, musisz zadbać o odpowiednie szkła, które zarówno poprawią jakość Twojego widzenia, jak i ochronią przed słońcem. Takiemu zadaniu może sprostać jedynie optyka. Lubelski salon oferuje dostosowanie szkieł polaryzacyjnych do Twojej wady wzroku.

Praca przed komputerem a okulary

 

Wiele osób, które pracują „za biurkiem”, po kilku godzinach wpatrywania się w monitor komputera, odczuwa spore dolegliwości. Nie każdy utożsamia je jednak z oczami. Ból głowy, zmęczenie lub rozdrażnienie wcale nie muszą być objawami stresu. Najczęściej przyczyna tkwi właśnie w oczach. Jednak dobór odpowiednich okularów wymaga konsultacji z optykiem. Nawet, jeśli nie masz wady – powinieneś zainwestować w tzw. „zerówki”.

Warto zadbać, aby szkła miały odpowiednią warstwę antyrefleksyjną. Dzięki niej zminimalizujesz refleksy świetlne. Drugą ważną kwestią jest powłoka, która zatrzymuje część światła niebieskiego oraz ultrafioletowego emitowanego przez monitory komputerów, tablety, telewizory a także oświetlenie LED. Jego nadmiar jest szkodliwy dla oczu. Może przyczyniać się do powstawania zmian zwyrodnieniowych siatkówki oraz plamki żółtej.

Czym są okulary progresywne?

Ostatnio bardzo często słyszymy o soczewkach progresywnych. Czym one właściwie są? Przede wszystkim stanowią wygodną alternatywę dla tych, którzy do tej pory musieli inwestować w dwie pary okularów jednoogniskowych. Soczewki te pozwalają nam patrzeć zarówno w dal, jak i z bliska, a także na odległości pośrednie, np. podczas pracy przy komputerze. Co więcej, wartość dioptrii płynnie dostosowuje się do komfortowego widzenia w każdej odległości. Brzmi wspaniale? Jednak do tego typu szkieł należy się przyzwyczaić.

Początkowo możemy odczuwać, że widoczność i ostrość jest nie tak dobra, jak w przypadku okularów jednoogniskowych. Taka akomodacja może trwać zarówno jeden dzień, jak i kilka tygodni. Aby zasięgnąć więcej informacji na ten temat, zapraszamy do naszego optyka w Lublinie. Nasi pracownicy dobiorą soczewki progresywne dostosowane zarówno do Twoich potrzeb, jak i możliwości finansowych. Dla podwyższenia komfortu, na zakup okularów progresywnych dajemy gwarancję adaptacji.

W celu umówienia wizyty specjalistycznej prosimy o kontakt telefoniczny

Rejestracja, salon optyczny tel. 530 00 99 33

3 + 6 =

BALMED CENTRUM OKULISTYCZNE